Altın İğne

İğneli radyo frekans yani altın iğne, son dönemde kullanılmaya başlanılan yeni bir teknolojidir. Burada, özel başlığın ucunda yaklaşık kırk iki tane altın iğne bulunmaktadır. Bu altın iğnelerin uç kısmında radyo frekans enerjisi vardır. Radyo frekans enerjisi iğnelerle beraber yaklaşık üç milimetre ile sıfır beş milimetre arasında, cilt altına radyo frekans enerjisi verirler.

 Özellikle, altın iğne cilt gençleştirmede çok kullanılan bir yöntemdir. Ama bunun dışında yara ve yanık izlerinde, sivilceden sonra kalan izlerde ve genişlemiş gözeneklerin tedavisinde iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle yağ bezlerini küçülttüğü için, porlarda küçülme sağlamakta ve akneyi de azaltmaktadır. Radyo frekans enerjisinin genel özelliğinden dolayı ilk seanstan sonra bile aslında daha aydınlık ve parlak bir cilt elde edilir.

 Altın İğne Seansları Ne Kadar Sürer?

 Seanslar genelde ayda bir olacak şekilde, üç veya dört seanstır. İkinci seanstan itibaren daha net sonuçlar elde edilmektedir. İğneli radyo frekans tedavisi öncesinde, kişiye lokal anestezik bir krem sürülür. Yaklaşık otuz dakika beklenir. Bundan sonra yapılacak uygulamada minimum acı hissedilir. Tüm yüz, gıdı bölgesi ve boyun taramaları yapılabilmektedir. Bu şekilde hem yüz ovali toparlanmakta hem de deri elastikiyeti artarak kırışıklıklar azalmaktadır. Aynı uygulama dekolte bölgesine de yapılabilir. Bunun dışında, özellikle karın bölgesindeki gevşemeler ve çatlaklarda da iyi sonuçlar vermektedir.

 Gençlik Aşısı Nedir?

 Gençlik aşısı, mezoterapi ürünüdür. Anti aging amaçlı kullanılır. İçerisinde hyalüronik asit, magnetol, çeşitli mineraller, enzimler, aminoasitler ve ek maddeler vardır. Gençlik aşısı, ciltte bir yenileme yapar. Dokularda bir geri dönüşüm meydana getirir. Bu yüzden adı gençlik aşısı olarak adlandırılır. Son derece güvenilir, kullanımı rahat bir uygulamadır. Hepimizin bildiği gibi yıllar cildimizin aleyhine çalışmaktadır.

 Zamanla ciltte sarkmalar, kırışıklıklar meydana gelmektedir. Tüm bunlar olduğunda gençlik aşısı devreye girer ve kişiye uygulanır. Bu aşı, ciltteki nem oranını arttırıyor. Buna bağlı olarak, ciltte bir sıkılaşma ve lifting etkisi yapıyor. İçerisindeki vitamin, mineral ve kolajen sayesinde sarkmalar önleniyor. Cilt daha genç, daha canlı ve daha diri oluyor. Bu aşı, yirmi yaşından sonraki herkese rahatlıkla uygulanabilir.

 Genellikle yüz, boyun, gıdı ve dekolte gibi yerlere uygulanıyor. Uygulamadan hemen sonra etkisini göstermeye başlar. Gençlik aşısını yaptıran kişi de bunu fark edecektir. Son derece konforlu ve rahat bir uygulamadır.

05412757521