Vücuda basınç masajı uygulayabilen cihazlarla, vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşım sisteminin hızlandırılması yöntemine Lenf Drenaj (Pressoterapi) denir. Vücutta oluşan ödemin atılmasında, bölgesel zayıflamada ve selülit tedaisinde oldukça etkilidir. Profesyonel ekibimiz eşliğinde kavitasyon yani ameliyatsız ya da diyet yapmadan zayıflamak mümkündür.

 Lenf Drenajın Faydaları

 Bu uygulama sonucunda birçok olumlu etkiye rastlanır. Lenf drenaj masajı ile vücuttaki fazla yağlar yakılır, yabancı maddeler atılır, cilt güzelleşir, kaslar çalışır ve buna bağlı olarak kan dolaşımı hızlanır, sıkılaşma, selülit azalması, kabızlık azalması, menapoz sıkıntılarının azalması, romatizmanın iyileşmesi gibi çok sayıda faydası gözlemlenmektedir. Bu masajın haftada 3 kere uygulanmasını Queen Güzellik Salonu olarak tavsiye ederiz. Lenf drenaj seansımız yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Uygulama sonrasında herhangi bir yan etki gözlemlenmez.

 Lenf Drenaj Kimlere Uygulanabilir?

 Bu uygulama herkese yapılabilir. Bunun sebebi ise bu masaj tipinin çok hafif ve hiçbir kimyasal kullanılmadan yavaş yapılmasıdır. Ciltte kızarıklığa bile sebep olamayan bu uygulama uzman ve profesyonel ekibimiz ile hijyenik koşullarda uygulanmaktadır.

 Lenf Drenaj Kaç Seans Uygulanmalıdır?

 Kaç seans yapılacağına Queen Güzellik Salonundaki uzmanlarımız ön muayeneden sonra karar vermelidirler. Yaklaşık 10- 15 seanslık uygulamalardan sonra özellikle selülitli bölgelerin dolaşımı arttırılır ve toplanan sıvıların zamanla çözüldüğü gözlemlenir. Böylelikle yap hücrelerinin şişkinliği azalarak kişiler fark edilir bir şekilde forma girerler.

 Lenf Drenaja Hangi Durumlarda Başvurulabilir?

 Gevşemiş olan kas dokusunun ve vücut sarkıklıklarının toparlanmasında

Hamilelik ile beraber ya da sonrasında oluşan varis, ödem ya da sarkıklıklarda

Fazla kilo ve obezite problemlerinde

Selülit sorunlarında

Akne ve cilt problemlerinde

Üst solunum yolu hastalıkları

Toksin birikmesi

Hormonal dengesizliklerde

Eklem iltihaplanmaları

Yara izleri

Lenf akımının düzenlenmesi amacıyla merkezimize başvurabilirsiniz.

Bu uygulama özellikle güzel bir görünüme sahip olunması amacı ile kullanılacağı durumda, ciltteki kırışıklıkların, yara izlerinin ve lekelerin oldukça hafifleyerek cildin iyileşme ve genç bir görünüme sahip olma sürecine destek olur. Bunun sebebi lenf drenajının ciltteki kolojen üretimine destek olmasıdır. Bu sayede cilt sıkılaşır. Queen Güzellik merkezimizdeki lenf drenaj uygulamamız ile cildinizin toparlanmasını ve canlandırılmasını sağlamaktayız.

05412757521