Saf ipekten oluşan, gözlere tek tek ya da volümlü olarak uygulanan bir işlem. Kişinin kendi kirpiklerinin uzunluğunu ve yoğunluğunu arttıran, göz yapısının daha estetik durmasını sağlayan bir protez kirpik işlemidir. Özel olarak hazırlanmış kirpikler, kişinin üst göz kapağındaki kirpiklere sadece kirpik yapıştırmak için üretilen medikal yapıştırıcı ile yapıştırılmasıdır. İpek kirpik uygulaması, klasik uygulama ve volüme uygulama olarak kendi arasında ikiye ayrılır.

 Klasik uygulamada tek kirpiğin üzerine tek kirpik eklenirken, volüme kirpikte tek kirpik üzerine iki veya ikiden daha fazla kirpik eklenir. Bu da 2d, 3d, 4d, 5d olarak adlandırılır. Yani iki boyutlu, üç boyutlu, dört boyutlu gibi isimler alır.

 İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

 İpek kirpik uygulaması kişinin kendi kirpiklerine uygulanır. Bu nedenle uygulama sonucu sizin kendi kirpiğinizin yapısı ve sayısıyla doğru orantılıdır. Ve her uygulama kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Özellikle ipek kirpik uygulamasında kişinin, göz ve kirpik yapısı ve isteği değerlendirilerek uygun olan kirpikler seçilir. Makyajsız olan kirpikler, özel temizleyici ile temizlenir. Yağdan ve tozdan arındırılır. Kişinin kendi kirpiklerinin hava alabileceği uygunlukta boşluk bırakılarak kirpikler her bir kirpiğe yapıştırılır.

 İpek Kirpik Uygulama Süresi

 İpek kirpik uygulama süresi, kişinin kendi kirpik yoğunluğu ile doğru orantılıdır. Klasik uygulama yaklaşık bir, bir buçuk saat sürer. Volüme uygulama, bir buçuk iki saat arasında sürebilmektedir.

 Kirpik Lifting Nedir?

 Kendi kirpiğinize, dışarıdan herhangi bir ekleme yapılmadan, kirpiği kıvırarak boyama işlemidir. Aynı zamanda kirpiğe kreatin bakımı da yapıldığı için kirpikte herhangi bir hasar oluşmaz. Kirpikte dökülme, incelme gibi durumlar meydana gelmez. Aynı zamanda kirpiğe, kirpik lifting ile bakım yapılmış olur.

 Kirpik Lifting Uygulama Şekli

 Kirpikler önce, silikon pedler yardımıyla yukarı doğru kıvrılır. Kirpiği yukarıya doğru kaldırıldığı için, hem bakışlar yukarıya kalkıyor. Hem de herhangi bir kırışma meydana gelmiyor. Kirpik lifting uygulaması, ilk uygulandığında üç aya kadar dayanabilmektedir. İlk aşamada üç aylık bir ömür biçilmiştir. Sonrasında kirpikler yavaş yavaş düşmeye başlar. İkinci ve üçüncü denemede bu süre uzamaktadır. Çünkü kirpik bu duruma alışmış oluyor ve dayanma süresi doğal olarak uzuyor.

05412757521