Mezoterapi uygulamaları, yüz, vücut uygulamaları belki de saç uygulamaları olarak sınıflandırılabilir. Yüzde mezoterapi daha çok cilde nem, canlılık, parlaklık verebilmek adına uygulanır. Hyalüronik asit, A,C,E vitaminleri gibi aktioksidanlar, dmae gibi lifting salgılayan moleküllerle mezoterapi uygulamaları gerçekleştirilir. Bu sayede cildin daha nemli, daha canlı, daha parlak görünmesi sağlanır.

 Kullanılan kremler, cildin orta tabakası olan dermiş tabakasına çoğunlukla nüfus edememektedir. Dolayısıyla da mezoterapi tekniği ile hedeflenen orta deri tabakasına nüfus etmek mümkün hale gelebilmektedir. Direk bu moleküller deriye enjekte edilir. Bu sayede hem daha uzun süreli bir etkinlik sağlanır. Hem de daha belirgin bir etki yakalanır.

 Mezoterapide Saç Uygulamaları

 Saç uygulamaları da mezoterapi anlamında değerlendirilebilecek uygulamalardır. Özellikle saçları güçlendirmek ve dökülmeyi engellemek için saç mezoterapisi uygulanır. Enjeksiyon ile saç desteklenir. Saçı destekleyecek mezoterapiler yardımıyla, saç folikülleri uyarılır. Saç mezoterapisi hem saç dökülmelerini durdurur hem de yeni saç çıkışını gerçekleştirir.

 Vücut Mezoterapi Uygulamaları Nasıl İşler?

 Bunun dışında vücut mezoterapi uygulamaları da söz konusu. Özellikle selülit tedavilerinde uygulanabilmektedir. Daha çok bacak, karın ve kalça bölgesinde vücut mezoterapisi uygulamaları tercih ediliyor. Ya da bölgesel incelme amaçlı olarak enjeksiyon lipoliz uygulamaları gerçekleştiriliyor. Bu amaçla o bölgede bulunan yağ molekülleri parçalanmaktadır.

 Hipo ve mezoterapi uygulamaları kombine olarak uygulanabiliyor. Bölgesel incelme amaçlı olarak, bölgeye aynı zamanda yağ yakıcı molekülleri içeren enjeksiyonlar gerçekleştirmek tedavinin etkinliğini arttırmaktadır. Her bölgeye özel karışımlar hazırlanarak enjekte ediliyor ve bu sayede bölgenin ihtiyacı karşılanıyor.

 Mezoterapi Uygulamaları Ne Kadar Sıklıkla Gerçekleştirilir?

 Mezoterapilerin yaklaşık olarak birer haftalık aralarla uygulanmaya başlanması önerilmektedir. Mezoterapide dikkat edilmesi gereken en önemli kural, idame seanslarının gerekiyor olmasıdır. Mezoterapide süreklilik esastır. Birer haftalık aralarla yaklaşık olarak altı veya sekiz seans uygulamalarının ardından belli aralıklarla cilde bunu tekrar hatırlatmak gerekir. Uygulamanın etkinliğini daha uzun süre sürdürebilmek ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir. Hyalüronik asit ve somon DNA sı gibi onarıcı yenileyici moleküller ancak bu şekilde orta cilt tabakasına hapsedilir. Ciltte nem, canlılık, parlaklık etkisi sağlanır.

05412757521