Gözaltı morluk sebeplerini ikiye ayırmak mümkündür. Birincisi, bağ dokusunun inceliğinden kaynaklı olarak, damarların yüzeyde bulunması sebebiyle oluşan morluklardır. Ki burada beraberinde gözaltı çukurunun da belirgin olması söz konusu olmaktadır. İkincisi ise, pigmentasyon denilen, cilde renk veren hücrelerin artışından kaynaklı koyuluktur.

 Bağ dokusuna bağlı damarların üstte görünmesi dolgu uygulaması ile rahatlıkla azaltılabilir. Aynı zamanda uygulanacak radyo frekans enerjileri, bağ dokusunun sıkılığının ve kalınlığının artmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda hem torbalanma görüntüsünün, hem de morluk görüntüsünün azalmasında oldukça faydalı olacaktır. Özellikle, saten yüz germede kullanılan göz çevresi başlığı, göz altı morluklarında oldukça iyi sonuç sağlamaktadır.

 Diğer yandan pigmentasyon kaynaklı olan gözaltı morluğu daha farklı uygulamalara ihtiyaç vardır. Ancak şunu bilmek gerekir ki, pigmentasyon genetik yapımızdan kaynaklıdır. Ve bunu geri döndürmek oldukça zordur. Belli bir açılma sağlanmaktadır ancak belli bir süre sonra, tekrar koyuluk artabilir. Burada da koyuluğu azaltma amaçlı lazerler kullanılabilir.

 Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

 Gözaltında belirgin olan boşluk, gözaltının ışık almasını engellemekte ve gözü daha karanlık göstermektedir. Burada gözaltına uygulanacak ışık dolgusu hem boşluğu azaltmakta hem de o bölgenin daha fazla ışık almasını sağlamaktadır. Hem de o mor ve yorgun görüntüyü gözaltı ışık dolgusu ile gidermek mümkün olabilmektedir. Özellikle gözaltı ışık dolgusu , cildin ve cilt altı dokusunun tazelenmesini sağlar. Dolgularda kullanılan saf hyalüronik asit göz altı ışık dolgusunda da kullanılır. Böylece göz altına daha homojen daha aydınlık bir ifade getirilmiş olur. Gözaltı ışık dolgusu göz çevresine genel olarak uygulanabilmektedir. Göz çevresinde kaz ayağındaki mimik kırışıklıklarına da oldukça iyi gelmektedir.

 Gözaltı ışık dolgusunda iki tane amaç vardır. Birincisi göz yaşı oluğu denilen gözün altındaki çöküntüyü yukarıya kaldırmak. İkincisi ise, göz çevresinde oluşan renk değişikliğini gidermektir. Gözaltı ışık dolgusu kas altına uygulanır.

 Gözaltı Işık Dolgusu Uygulaması

 Öncelikle gözaltı bölgesi alkollenir. Kapatıcı, fondöten gibi ürünler varsa alkol ile temizlenmiş olur. Sonrasında lokal anestezi uygulanır ve uygulamaya geçilir. Uygulamadan sonra göz çevresine biraz buz tutulur sonrasında göz çevresi kremlenir.

05412757521