Cildin üst yüzeyinin temizlenmesi amacıyla yapılan bir işlemdir. Tamamen günlük yaşantımızda cildimizin maruz kaldığı serbest radikallerden, yaşadığımız stresten, günlük koşturmalardan cildimizin gördüğü hasarları onarmak amacıyla yapılır.

 Gözeneklerin temizlenmesi, serbest radikallerden oluşan ciltteki renk koyulaşmasını açmak amacıyla uygulanır. Yani, medikal cilt bakımı, cilt üst yüzeyinde oluşmuş olan ölü hücrelerin mekanik peeling ile giderilmesi işlemidir. Bunun sonrasında verilecek buhar aşaması gözeneklerin açılmasına ve temizlenmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca cildi yumuşatacak, cildin nefes almasını sağlayacaktır.

 Cilt yüzeyinde oluşmuş siyah noktalar, kapalı komedonlar, yağ kistleri medikal cilt bakımında temizlenmektedir. Gözeneklerin temizlenmesi, yapılacak olan tedavilerin sonucunun yüksek olmasını sağlıyor. Temizlik sonrasında ciltte, hafif bir pembelik oluşmaktadır. Ancak cilt yüzeyinde parlaklık da meydana gelmektedir.

 Medikal Cilt Bakımı Sosyal Hayata Etki Eder mi?

 Kişiyi sosyal hayattan kısıtlamaz. Aksine temizlenen cilt daha parlak, daha sağlıklı görünecektir. Bu durum da kişiye öz güven sağlayacağından sosyal hayatta etkileşime, sosyalleşme doğrudan etki edecek, kişi kendini daha iyi hissedecektir. Cilt özellikle akne oluşumuna meyilliyse bunun giderilmesinde de faydalı olmaktadır. Özellikle komedonlar, altta bakterilerin oluşmasına sebep olduğu için ileride de akne oluşması söz konusudur. Dolayısıyla komedonların temizlenmesi akne oluşumunu da azaltacaktır.

 Medikal Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

 Cildin temizlenme aşamasından sonra cilde uygun serumlar yedirilir ve özel maskeler uygulanır. Tabi burada kişinin cilt tipi önemlidir. Yağlı yada karma bir cilt ise, buna uygun bir maske tercih edilir. Ya da hassas kılcal damarlar belirgin bir cilt ise, buna uygun ürünler tercih edilir ve uygulama aşamasına geçilir. Cilt temizliğinin yanı sıra anti aging bakımlarda yapılabilir. Bunlar genelde haftada bir olacak şekilde dört ile altı seans arasında cilt bakımı şeklinde uygulanmaktadır

 Uygulamalar yine kişinin cilt yapısına göre değişir. Ayda bir uygulama gören cilt de olabilir. Daha normal ve kuru ciltlerde üç dört ayda bir uygulama da görülebilmektedir. Burada önemli olan kişinin cilt yapısına göre ve ciltte oluşmuş olan birtakım iz ve kırışıklara göre hangi tip bakımın uygulanacağını doğru olarak saptamaktır.

05412757521