Kalıcı makyaj uygulaması vücudumuzda gereksinim duyulan bazı belirli bölgelere renkli pigmentlerden oluşan doğal su bazlı bir boyanın; cildin üst derisi olarak bilinen epidermis bölgesine bırakılmasıdır. Kalıcı makyajı dövmeden ayıran en başta özelik boyanın bırakıldığı yerin farklı olmasıdır. Kalıcı makyaj kaş, göz ve dudak bölgesine Queen Güzellik merkezindeki uzman ve profesyonel ekibimiz tarafından uygulanabilir.

 Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

 Her zaman bakımlı olmayı sevenlere

Makyaj ile zaman kaybetmek istemeyen kişilere

Özellikle spor yapan ya da havuzda, duşta, saunada makyajının akmasını istemeyen kişilere

Makyaj yapımına engel olan rahatsızlığı olan bireylere

Kaşında şekil bozukluğu olan kişilere

Kaşlarında dökülme ya da seyrekleşme görülen kişilere

Dudak sınırları belli olmayan kişilere

Dudak çevresinde pigment kaybı yaşayan kişilere

Tavşan dudak problemi olanlara

 Kalıcı Makyaj Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Uygulamadan 10 gün sonra dışarı çıkılmamalıdır.

Uygulama sonrasında 10 gün sauna, buhar odası, yüzme aktiviteleri yapılmamalıdır.

Bölgeye kozmetik ürün uygulanmamalıdır.

Uygulama sonrasında uygulamanın yapıldığı bölgeye birkaç gün su ile temas edilmemelidir.

 Kalıcı Makyajın Riskleri Var mıdır?

 Kalıcı makyaj işleminde renk pigmentlerinin tam anlamıyla oturup olgunlaşması yaklaşık olarak 2 hafta sürmektedir. İyileşme sürecinde yeni bir deri yüzeyi oluşması sebebi ile özelliklere dudaklara yaptığımız uygulamalarda renk biraz daha soluk görünebilir. Bu durum geçicidir ve 15 gün ya da 30 gün içerisinde tam olarak renk pigmentleri etkisini gösterecektir. Queen Güzellik Merkezinde istediğiniz güzel görüntüye profesyonel ekibimiz ve uygulamalarımız sayesinde kavuşacaksınız.

 Kalıcı Makyaj Uygulaması Acı Verir mi?

 Uygulamalarımızda ciddi boyutta bir acıdan bahsedemeyiz. Burada genellikle kişileri tedirgin eden nokta makinenin titreşimi ve çıkardığı sestir. Bu tedirginlik en çok eyeliner uygulaması yaptığımız kişilerde gözlemlenir. Kaşlara yapılan kıl tekniği kaş kontör uygulamalarında yalnızla cımbızla kaş alındığında hissedilen acı kadar acı hissedilir.

 Kalıcı Makyaj Uygulamasında Anestezi Uygulanır mı?

 Kalıcı makyaj uygulaması öncesindeki işlemlerimizde uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür. Bu işlem uygulama sırasında yaşanacak duyarlılığı minimum seviyeye düşürür. Dudak kontörü işleminde eğer uzmanlarımız uygun görürlerse enjeksiyon yoluyla lokal anestezi uygulanabilir.

05412757521