Vücudumuzda ergenlik döneminden itibaren tüylenmeler başlamaktadır. Bu tüylenmeler vücudumuzun istemediğimiz bölgelerinde yer alır. Görünüm açısından da estetik durmamaktadır. Bu tüylerden kurtulmanın bazı yolları vardır. Ağda, jilet, tüy dökücü gibi ürünlerle bu tüylerden geçici olarak kurtulmuş olursunuz. Birde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemleri vardır. Kalıcı çözümler epilasyon yöntemi ile yapılmaktadır. Epilasyon işlemi lazer ve iğneli olmak üzere iki türde yapılabilir. Queen Güzellik Salonu olarak bu hizmetleri vermekteyiz.

 Lazer Epilasyon Nedir?

 Bu epilasyon çeşidi diğer epilasyon türlerine göre farklıdır. Lazer epilasyon uygulaması hem daha sağlıklı hem de kalıcıdır. Lazer epilasyon acısız bir uygulamadır. Işınlardan meydana gelen lazer, kıl köklerine uygulanarak yapılır. Vücudun her bölgesine yapılır. Uygulama esnasında kullanılan cihazlar ve uzmanların tecrübesi ile çok iyi sonuçlar elde edilebilir. Lazer epilasyon Koltuk altı, bacak ve bikini bölgesinde 4 – 8 haftada tüyleri bitirir. Yüz, sırt gibi bölgelerde ise 6 – 12 haftada biter.

 Lazer Epilasyon Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 1- Lazer epilasyon yaptırılırken güneşe çıkmamak gerekir. Çünkü güneş lazerin etkisini azaltır ve cilde zarar verir.

 2- Lazer epilasyona gelirken vücudunuza herhangi bir şey sürmeyin. Krem, parfüm gibi.

 3- Lazer epilasyon işlemine gelmeden bir gün önce tüylerinizi jiletle alın.

 4- Lazer epilasyon işlemi sonrası sıcak duş, lif ile yıkama gibi uygulamalar yapmayın. Queen Güzellik Salonu uzmanlarımızın tüm önerilerine kulak verin.

 İğneli Epilasyon Nedir?

 Tüy köklerini iğne yardımı ile birlikte elektrik akımı kullanılarak yakılması işlemine iğneli epilasyon denir. İğneli epilasyon işleminde kıl kökleri incelenir. Kıl köklerine uygun alet kullanılarak uygun bir yöntem ile yakılır. Yakılan bu kıl kökleri cımbız ile çekilir. Kişiye özel iğne kullanıldığı için sağlıklı ve güvenilir bir epilasyondur. İğneli epilasyon süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Ancak diğer epilasyon türlerine göre en net sonucu veren epilasyon türüdür.

 İğneli Epilasyon Yapılmadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 İğneli epilasyon yapılırken öncelikli olarak uzman bir ekibe gerek vardır. Queen Güzellik Salonu en iyi şekilde uzman ekibiyle hizmet veren bir firmadır. Ayrıca iğneli epilasyona gelmeden önce tüylerin yeteri kadar uzatılması gerekir. Tüyler ne kadar uzun olursa uygulama bir o kadar kolay olur.

05412757521