Dermapen derinliği ayarlanabilen, çok iğneyle saniyede yüz vuruşa kadar giden ciddi bir cilt uyaranıdır. Kendi başına kuru olarak kullanıldığında bile ciltte, iyi bir düzelme sağlar. Dermapen yüzdeki lekelerin temizlenmesinde, akne izlerinin temizlenmesinde ve ayrıca gözeneklerin toparlanmasında kullanılır.

 Dermapen diğer adıyla mikroiğneleme, 2011- 2012 yılları arasında Amerika da en iyi cilt bakım sistemi seçilmiştir. Bu sistemde kaleme benzer bir alet kullanılır. Ucunda onlarca mikroiğne vardır. Bu mikroiğneler, cilt üzerine dik açıyla girerek kontrollü bir hasar oluşturur. Ve bu hasarı vücut iyileştirirken orayı yara iyileştirme hücrelerini gönderir. Bu hücrelerin etkisiyle, yeniden yapılanma kolajen ve elastin üretiminde artma ve ciltte bir sıkılaşma görülür.

 Dermapen Daha Çok Ne İçin Kullanılır?

 Dermapen daha çok akne tedavisinde, leke ve yanık izlerinin tedavisinde kullanılır. Aynı zamanda gözenekleri sıkılaştırmak için ve sadece anti aging amaçlı da kullanılabilir. Özellikle dermapen sonrasında ciltte çok hafif bir kızarıklık oluşur. Ancak kişiyi sosyal hayatından alıkoyacak kadar bir yan etki göstermez. Dermapenden sonra istenen etki, iki üç hafta içerisinde yavaş yavaş ortaya çıkar. Ama maksimum düzeyde bir etkinlik isteniyorsa en az dört seans üç dört hafta arayla yapılmalıdır.

 Kaş Silme Nedir?

 Maalesef son yıllarda yanlış yapılan uygulamalarla kaşlarını sildirenlerin sayısı azımsanacak gibi değildir. Yanlış yöntemler ve kalitesiz malzemeler kullanılır. Ayrıca işinde yetkin olmayan kişilerce uygulanan işlemler, yüze uygun olmayan şekilde ve renkte kişiyi mutsuz eden kalıcı makyaj sonuçlarını doğurabiliyor. Kaşlara uygulanan boyalar zamanla, cilt tarafından dışarı atılsa da beklemek istemeyenler için kaş silme işlemi yapılmaktadır.

 Uygulamada seans seans ilerlenir. Her seansta ortalama yüzde yirmi ile otuz arasında pigment, deriden dışarı atılır. Uygulamada kalıcı makyaj cihazı kullanılır. Ancak boya değil, boyanın dışarı atılmasını sağlayan özel bir solüsyon kullanılır. Uygulama öncesinde lokal anestezi kremi kullanılır ve acı hissedilmemesi sağlanır. Uygulama süresi ortalama kırk beş dakikadır ve seans aralıkları yaşa ve cilt tipine göre değişmektedir. Silme uygulaması esnasında, deriden çıkan renk pigmentlerini görmeniz mümkün olmaktadır. Silme seansları bittikten otuz veya kırk beş gün sonra yeni bir kalıcı makyaj uygulaması yapılabilir. Uygulama sonrasında derinin iyileşme süresi maksimum bir haftadır. Cilt İlk iki gün asla su veya kozmetik ürün ile temas etmemelidir.

05412757521